Boccia England

Heathcoat Cup 17/18 Cheltenham

Schedule

Day 1

09:30

Morgan Butterfield
Hannah Webb

BC2: 1st/2nd

Court 1

Victoria Bates
Ben Morris

BC3: Pool A

Court 2

Esther Baston
Tom Kelly

BC3: Pool B

Court 3

Jack Reeve
Jonathan Brough

BC3: Pool B

Court 4

Ian Clements
Rahul Tooray

BC3: Pool A

Court 6

Jason Rolph
Stephen Miller

BC2: 1st/2nd

Court 7

10:00

Matt Badman
Fiona Hesketh

BC5: 1st/2nd

Court 1

Sam Oldknow
Chloe Bartlett

BC5: 1st/2nd

Court 7

10:30

Abigail Punchard
Edward Grimwade

BC1: 1st/2nd

Court 2

Mark Handley
Ben Stanston

BC1: 1st/2nd

Court 3

Jason Rolph
Hannah Webb

BC2: 1st/2nd

Court 4

Ben Stancer
Stephen Miller

BC2: 1st/2nd

Court 5

Luke Jones
Luc Platts

BC8: Pool A

Court 6

Craig Jenner
Neil Pitchford

BC8: Pool A

Court 7

11:00

Andy Batten
Lucie Evans

BC6: Pool A

Court 1

Mike Daniels
Ethan Cookson

BC6: Pool A

Court 2

Nick Brake
Melissa Chalklen

BC6: Pool B

Court 3

Victoria Bates
Rahul Tooray

BC3: Pool A

Court 4

Ian Clements
Theodore Barnard-Edwards

BC3: Pool A

Court 5

Patricia Hebden
Ross Evans

BC8: Pool A

Court 6

Archie Eaton
Fiona Hesketh

BC5: 1st/2nd

Court 7

11:30

Luke Jones
Ross Evans

BC8: Pool A

Court 1

Craig Jenner
Patricia Hebden

BC8: Pool A

Court 2

Simon Hill
Lewis Jones

BC6: Pool B

Court 3

Matt Badman
Chloe Bartlett

BC5: 1st/2nd

Court 6

Ricky Stevenson
Edward Grimwade

BC1: 1st/2nd

Court 7

12:00

Esther Baston
Jonathan Brough

BC3: Pool B

Court 1

Abigail Punchard
Ben Stanston

BC1: 1st/2nd

Court 2

Jack Reeve
Tom Kelly

BC3: Pool B

Court 3

Victoria Bates
Theodore Barnard-Edwards

BC3: Pool A

Court 4

Ian Clements
Ben Morris

BC3: Pool A

Court 5

Jason Rolph
Ben Stancer

BC2: 1st/2nd

Court 6

Andy Batten
Ethan Cookson

BC6: Pool A

Court 7

Mike Daniels
Lucie Evans

BC6: Pool A

Court 8

13:00

Neil Pitchford
Luc Platts

BC8: Pool A

Court 2

Matt Badman
Archie Eaton

BC5: 1st/2nd

Court 6

Morgan Butterfield
Stephen Miller

BC2: 1st/2nd

Court 7

Sam Oldknow
Fiona Hesketh

BC5: 1st/2nd

Court 8

13:30

Luke Jones
Patricia Hebden

BC8: Pool A

Court 1

Nick Brake
Lewis Jones

BC6: Pool B

Court 4

Simon Hill
Melissa Chalklen

BC6: Pool B

Court 5

Andy Batten
Mike Daniels

BC6: Pool A

Court 6

Neil Pitchford
Ross Evans

BC8: Pool A

Court 7

Craig Jenner
Luc Platts

BC8: Pool A

Court 8

14:00

Ethan Cookson
Lucie Evans

BC6: Pool A

Court 1

Jonathan Brough
Tom Kelly

BC3: Pool B

Court 3

Victoria Bates
Ian Clements

BC3: Pool A

Court 4

Esther Baston
Jack Reeve

BC3: Pool B

Court 5

Nick Brake
Simon Hill

BC6: Pool B

Court 7

Lewis Jones
Melissa Chalklen

BC6: Pool B

Court 8

14:10

Rahul Tooray
Ben Morris

BC3: Pool A

Court 2

14:30

Luke Jones
Neil Pitchford

BC8: Pool A

Court 1

Ben Stancer
Hannah Webb

BC2: 1st/2nd

Court 3

Jason Rolph
Morgan Butterfield

BC2: 1st/2nd

Court 5

Patricia Hebden
Luc Platts

BC8: Pool A

Court 7

Craig Jenner
Ross Evans

BC8: Pool A

Court 8

15:00

Matt Badman
Sam Oldknow

BC5: 1st/2nd

Court 1

Morgan Butterfield
Ben Stancer

BC2: 1st/2nd

Court 3

Luke Jones
Craig Jenner

BC8: Pool A

Court 4

Archie Eaton
Chloe Bartlett

BC5: 1st/2nd

Court 5

Abigail Punchard
Ricky Stevenson

BC1: 1st/2nd

Court 6

Mark Handley
Edward Grimwade

BC1: 1st/2nd

Court 7

15:30

Hannah Webb
Stephen Miller

BC2: 1st/2nd

Court 1

Andy Batten
Nick Brake

BC6: SF1

Court 2

Melissa Chalklen
Mike Daniels

BC6: SF2

Court 3

Neil Pitchford
Patricia Hebden

BC8: Pool A

Court 4

Rahul Tooray
Theodore Barnard-Edwards

BC3: Pool A

Court 6

Ross Evans
Luc Platts

BC8: Pool A

Court 7

16:00

Abigail Punchard
Mark Handley

BC1: 1st/2nd

Court 1

Ricky Stevenson
Ben Stanston

BC1: 1st/2nd

Court 2

Sam Oldknow
Archie Eaton

BC5: 1st/2nd

Court 3

Chloe Bartlett
Fiona Hesketh

BC5: 1st/2nd

Court 4

Andy Batten
Melissa Chalklen

BC6: 3rd/4th

Court 7

Nick Brake
Mike Daniels

BC6: 1st/2nd

Court 8

16:30

Mark Handley
Ricky Stevenson

BC1: 1st/2nd

Court 1

Ben Stanston
Edward Grimwade

BC1: 1st/2nd

Court 2

Ben Morris
Theodore Barnard-Edwards

BC3: Pool A

Court 3

17:30

Theodore Barnard-Edwards
Esther Baston

BC3: SF1

Court 3

Jonathan Brough
Victoria Bates

BC3: SF2

Court 4

18:30

SF1 - Winner
SF2 - Winner

BC3: 1st/2nd

Court 3

SF1 - Runner Up
SF2 - Runner Up

BC3: 3rd/4th

Court 4